یک و نیم میلیون فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی سرمایه جامعه هستند

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور، با یادآوری شرایط زمان تأسیس این دانشگاه در سال ۱۳۷۱، گفت: توجه به تخصص‌های کاربردی و اتکاء به مردم، دو ویژگی این دانشگاه، مخصوصاً در شرایطی بود که صف کنکور خیلی طولانی بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک و نیم میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاه علمی‌ـ کاربردی را سرمایه‌ای ارزشمند برای جامعه دانست و گفت: ارتقای کیفی سطح تحصیلات مدیران و کارمندان بخش غیردولتی از اهداف این دانشگاه بود.

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به رشد علمی و صنعتی برخی از کشورهای پیشرفته جهان، از جمله آلمان و ژاپن، حرکت علمی آنها پس از جنگ جهانی را تأمل‌برانگیز خواند و با یادآوری تأکیدات دانش‌محوری بودن توسعه در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور و سیاست‌های کلّی نظام، گفت: یکی از راه‌های تحقق این امر مهم، تأسیس و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان است که دانشگاه آزاد اسلامی پیشقدم شده تا طرح‌ها و ابتکارات دانشجویان و استادان را به مرحله تجاری‌سازی برساند.


دانشگاه جامع

وی با ارائه تحلیلی از مشترکات کاری و اهداف تأسیس دو دانشگاه آزاد اسلامی و علمی- کاربردی، گفت: هر کاری که جامعه و جوانان کشور را برای آینده همراه با تحصیلات عالی نماید، پسندیده است و باید به آن توجه کرد.

در آغاز این دیدار دکتر رامین حاجی‌خانی، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این دانشگاه ارائه کرد که در سال ۱۳۷۱ تأسیس شد.

همچنین آقای دکتر جواد علیزاده، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دانشگاه علمی- کاربردی، در سخنانی گفت: این دانشگاه الان ۱۱۰۰ مرکز در سراسر کشور دارد که حدود ۶۰۰ مرکز آن خصوصی هستند. ۶۰۰ هزار دانشجو در سراسر کشور داریم که ۲۰۰ مرکز این دانشگاه در تهران هستند.

آقای دکتر محمد سلطانی‌فر، رئیس مؤسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر نیز به بیان موانع و مشکلات گسترش دانشگاه علمی- کاربردی پرداخت و گفت: حدود ۷۰ هزار کارمند و ۵۰ هزار استاد، در این دانشگاه مشغول هستند.۱۰ ام مرداد , ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۸
217 بازدید

لینک های دانلود


راهنمامشخصات
قوانین درج دیدگاه :

 لطفا به نکات زیر توجه فرمایید :  

  • دیدگاه های شما پس از بررسی و تایید مدیریت نمایش داده می شود.
  • دیدگاه خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
  • دیدگاه های خود را به زبان فارسی ارسال نمایید.
  • از دیدگاه‌ها برای تبلیغ مستقیم سایت خود استفاده نکنید.
  • از درج کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی جدا خودداری نمایید.

پاسخ دهید

درباره نویسنده : مدیر سایت
  • با سلام ، امید است از طریق این سامانه ارتباط و تعامل مناسب بین دانشگاه و دانشجویان برقرار گردد. با تشکر مدیریت وب سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر واحد 19 قائم شهر